POSZUKIWANIA MAGNESEM NEODYMOWYM

STRONA PODWODNYCH POSZUKIWACZY

Strefa czasowa: UTC + 3 [ DST ]

Regulamin działu

1. Forum służy wymianie doświadczeń i opinii.

2. Osobiste przepychanki pomiędzy użytkownikami prosimy załatwiać poza forum, np. przy użyciu PW.

3. Prosimy nie wypowiadać się obraźliwie lub niecenzuralnie.

4. Zabroniony jest handel przedmiotami nielegalnymi (brooń, narkotyki itp.).

5. Udzielanie wszelkich niebezpiecznych porad np. "jak rozbroić niewypał", jest również zabronione.

6. Wstawiając zdjęcie na forum, wyrażasz zgodę na wstawienie go przez moderatora w dziale "Galerie".

7. Nie bój się pisać! Udzielaj się jak najwięcej, ale pamiętaj o zawartości merytorycznej Twoich postów.

8. Łączy nas wspólne hobby, jesteśmy jedną wielką paczką i dlatego traktujmy się po koleżeńsku.

9. Konta użytkowników nielogujących się od ponad 365 dni mogą zostać usunięte.

10. Rejestrując i logując się na forum akceptujesz powyższe warunki.

Autor Wiadomość
 Tytuł: explosive
PostNapisane: 10 mar 2013, o 22:57 
Bulgotnik Rzeczny

Z góry zaznaczam nie zbieram, powiadamiam patrol,żadnych nieprzyjemności wręcz przeciwnie

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Tytuł: Re: explosive
PostNapisane: 10 mar 2013, o 23:12 
Nie do końca rozumiem o co chodzi w tym wątku, przyznam szczerze.

PostNapisane: 10 mar 2013, o 23:14 
Zaawansowany Miotacz Magnesem

Chyba o to co kolega brombi znalazł i zgłosił.

PostNapisane: 10 mar 2013, o 23:18 
FantMarszałek 2012

Rozwiń myśl...Ile razy wzywałeś patrol? Czy bez problemu pozwolili cykać foty? Czy nie zastanowileś się że między tym co wyjęli mogą zalegać fanty które Ci się śnią po nocach?;)

To był patrol saperski "rządowy" czy prywatna firma od rozminowania? Pytam bo wczoraj w Faktach była wzmianka o budżecie na rozminowanie na lata 2013/2014 w wysokości 136mln zł. Jest kilka firm które ostrzą sobie pazury na taką kasę i nawet już działają chyba w Wielkopolsce

PostNapisane: 10 mar 2013, o 23:30 
Bulgotnik Rzeczny

O ile dobrze rozumiem wklejamy tu niebezpieczne znaleziska więc nie rozumiem skąd pytanie kol.Redmeer?Patrol oczywiście wojskowy mamy na miejscu plus Grupa Nurków Minerów MW ,fotki nie za bardzo pozwalają robić jak się poprosi to zrobią na czas wydobycia bezwzględny zakaz przebywania w strefie.Oczywiście nie zawracam gitary mniejsze i sporadyczne znaleziska lecą do wody jedynie przy większych ilościach lub szczególnie niebezpiecznych zgłaszam

PostNapisane: 10 mar 2013, o 23:32 
Zaawansowany Miotacz Magnesem

Hmm gdzieś w okolicach Sulechowa taka właśnie firma miała oczyszczać las. Firma ze wschodniej polski o ile pamiętam.

PostNapisane: 10 mar 2013, o 23:36 
Bulgotnik Rzeczny

W Świnoujściu teren pod budowę gazoportu na lądzie jak i na wodzie oczyszczała prywtna firma,to co wydobyli przekazywali dla..... patrolu.Za parę lat oczyszczaniem będą zajmować się tylko firmy prywatne,nie rozwiązana prawnie jest kwestia niszczenia przez takie firmy

PostNapisane: 11 mar 2013, o 00:06 
FantMarszałek 2012

Praca marzeń dla każdego z nas wystarczy zlokalizować urwilapy i zadzwonić po ekspertów bo utylizacja leży po ich stronie, czesc fajnych fantow do kolekcji bo przy okazji muszą wpadać zajebiste artefakty;)

PostNapisane: 11 mar 2013, o 02:34 
brombi napisał(a):
W Świnoujściu teren pod budowę gazoportu na lądzie jak i na wodzie oczyszczała prywtna firma,to co wydobyli przekazywali dla..... patrolu.Za parę lat oczyszczaniem będą zajmować się tylko firmy prywatne,nie rozwiązana prawnie jest kwestia niszczenia przez takie firmy

Nie za pare lat, ale od 1 stycznie 2014 roku MON przestanie zajmować się tą kwestią i w całości przejmą to firmy prywatne.

Kwestia samego niszczenia jest rozwiązana, gorzej z kwestią transportu.

Tomek napisał(a):
Praca marzeń dla każdego z nas wystarczy zlokalizować urwilapy i zadzwonić po ekspertów bo utylizacja leży po ich stronie, czesc fajnych fantow do kolekcji bo przy okazji muszą wpadać zajebiste artefakty;)

Nie jest to praca marzeń, wierzajcie na słowo człowiekowi, który to robi od pewnego czasu. Nie wystarczy zlokalizowac urwiłapy - trzeba podjąć wszystkie przedmioty metalowe do ustalonej głębokości (od 30 do 1,5m nawet, zależnie od zapisu w umowie). Polecam zakopy 200l beczek na metrze co 20m na działce sprawdzanej albo kilka ton puszek po konserwach (zrzut z kuchni polowej).

Wszystko trzeba podjąć i wynieść na własnych plecach. Większość poszukiwaczy zwyczajnie nie jest na to przygotowana i ktoś, kto nie pracuje dużo fizycznie, raczej nie będzie w stanie walić 7 dni w tygodniu po 10h, żeby sensownie zarobić (a potem pół roku dopraszać się o hajs i poprawiać działki).

"Eksperci" obecnie przyjeżdżają na magazyn, zabierają i niszczą. Zwykle nie do końca wiedzą co.

Co do fajnych fantów - rozminowywane tereny to w 90% siedlisko gówna, gdzie albo jest wysadzisko i niebezpieczne przeplatane odłamkami, albo jakieś śmieci. Na Orzyszu, który miał być takim fantowym eldorado, z 60 hektarów lasu przechodzonego bardzo dokładnie smętkami na zerowej dyskrymie wyszło, uwaga:

- 2 hełmy, w tym jeden to przepalony dziurawy trup
- 2,5 bagnetu, w tym jeden cały, trupy zwykłych niemców aż łeb boli
- kilkadziesiąt stockmine 43, fanty kosmiczne poprostu
- oliwiarka do mosina
- ćwiczebne jajko niemieckie (jedyny fajny fant)
- jakieś śmieci pokroju łusek do mańka

- ja kopnąłem półstałą, chyba, lawetę, od penis męski wie czego

Przeliczcie sobie ile czasu potrzeba jednemu poszukiwaczowi na zrobienie 60 ha lasu.

Sumując, to nietragicznie płatna robota, ciężka i wymagająca fizycznie, jeżeli chcemy cokolwiek zarobić. Fantów z niej zasadniczo nie ma, chyba że ktoś zbiera LWP albo odłamki na sztuki:)

PostNapisane: 11 mar 2013, o 03:15 
Bulgotnik Rzeczny

Tomek napisał(a):
To był patrol saperski "rządowy" czy prywatna firma od rozminowania? Pytam bo wczoraj w Faktach była wzmianka o budżecie na rozminowanie na lata 2013/2014 w wysokości 136mln zł. Jest kilka firm które ostrzą sobie pazury na taką kasę i nawet już działają chyba w Wielkopolsce

Primo, przecież widać jak wół MON-owskie wozy z patrolu saperskiego, więc pytanie uważam za retoryczne.

Secundo, żadne firmy już sobie na nic nie ostrzą pazurów, bo cała pula przetargów do końca 2014 roku dawno rozdysponowana i chwilowo więcej nie będzie. Niektóre firmy już zdążyły zwinąć żagle bo się okazało, że rozminowanie nie jest takie łatwe i dochodowe - np. Proton-Archeo w leśnictwie Kalety. Ale są do tyłu tylko o marne 50 tys. PLN kary za odstąpienie od wykonania dzieła, pryszcz.

Co do reszty to wierzcie Redmeerowi, chłop robił ze mną w Orzyszu i wie co gada. Chociaż trochę skłamał, bo jeden bagnet to był polski Perkun, ale złamany. :D Ćwiczebnych jajeczek wyszło łącznie dwa, ale to już na kilkaset hektarów. I jeszcze jak ktoś kocha pamiątki PRL, to w ziemi leżała cała kolekcja kuchennych przyborów dla MON m.in. firmy Lefana. Do tego nie zapominajmy o jakichś 30-40 łuskach do Mausera na osobę. Szał po prostu.

Na poprzedniej robocie nie byłem, ale od chłopaków wiem, że wyciągali np. po tysiąc z hakiem zgniłych pocisków 2 cm do Flaka z hektara - drugie tyle zgniłych łusek. I nic poza tym. Jeszcze wcześniej, w Koszęcinie, mieliśmy do 100 pocisków 7,5 cm i 8,8 cm Pzgr z hektara, do tego setki albo tysiące odłamków. Z ok. 30 hektarów - 1 Mauser 98a (uznać to należy za wielki fuks, tym bardziej że brooń mnie nie interesuje).

Oczywiście zdarzają się ciekawe roboty, ale tak samo jak ciekawe miejscówki, raz na tysiąc. Wysadziska to przeważnie kupa gówna, jak to pokrótce ujął Redmeer.

PostNapisane: 11 mar 2013, o 22:51 
FantMarszałek 2012

Dzięki Panowie za rozwinięcie tematu, nieco otworzyliście mi oczy co do wymagań zleceniodawcy.
Co do Orzysza to aż nie chce mi się wierzyć, że nic ciekawego z drobnicy nie wyszło ale to tylko moje zdanie. Ciężki kawałek chleba nie powiem, ale frajdy też musi być sporo gdy działka do czyszczenia jest atrakcyjnej loaklizacji i zwykle jest poza zasięgiem poszukiwacza.

PostNapisane: 11 mar 2013, o 23:40 
Niestety, zazwyczaj nie są w atraktycjnej lokalizacji a co wyszło, pisałem.

PostNapisane: 12 mar 2013, o 00:23 
Bulgotnik Rzeczny

Tomek napisał(a):
Dzięki Panowie za rozwinięcie tematu, nieco otworzyliście mi oczy co do wymagań zleceniodawcy.
Co do Orzysza to aż nie chce mi się wierzyć, że nic ciekawego z drobnicy nie wyszło ale to tylko moje zdanie. Ciężki kawałek chleba nie powiem, ale frajdy też musi być sporo gdy działka do czyszczenia jest atrakcyjnej lokalizacji i zwykle jest poza zasięgiem poszukiwacza.

A, zapomniałem. Koledze z "firmy obok" (na Orzyszu pracują 3 firmy zrzeszone w konsorcjum) wyszła dość fajna pamiątkowa odznaka pruska, motyw orła z czymś tam emaliowanym i datą 1905. To chyba najciekawsze trafienie. Jeszcze grot od średniowiecznej włóczni, który został przekazany do muzeum w Olsztynie (nie jestem pewien czy tam, ale do któregoś z mazurskich). Zdjęć obu fantów nie mam, to i nie pokażę.

Jeszcze mi się przypomniało, że jak robiliśmy sobie kontrolę sprawdzającą pola, to walnąłem Medal za Zwycięstwo nad Niemcami w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej - ekstremalnie rzadki fant wydany w ściśle limitowanej liczbie ponad 14 933 000 sztuk - w ZSRR nie dostali go chyba tylko kaleki umysłowe, debile i członkowie RONA.

Co do tej niedostępności dla zwykłego poszukiwacza - owszem zdarza się. Robiłem raz jedną małą robótkę na terenie dosyć strzeżonym, wyszła mi fajna łuska do Zisa i to amerykańskiej produkcji. Najczęściej jednak są to tereny, po których jak ktoś chciał, to już latał. W Orzyszu tylko raz spotkaliśmy się ze starymi dołkami, nie dziwię się, tam naprawdę nie ma co co latać - możecie spytać skullmena, bo chyba zna ten teren lepiej od nas.

Za to ostatnio robiłem obwodnicę Augustowa. Przy samej dolinie Rospudy tekst jednego z drwali, którzy wycinali drzewa pod budowę obwodnicy - "paaanie, tu już nie macie po co latać, tu już dobre 30 ekip przed wami latało, z Augustowa, z Raczek, z Suwałk, oni tylko tych moździerzy z plastikowymi zapalnikami nie biorą, a tak to niczym nie gardzą." Poniekąd chyba prawdę mówił, bo cicho było na tym odcinku jak po śmierci ogranisty.

PostNapisane: 17 mar 2013, o 22:48 
FantMarszałek 2012

Hehe dobry ten epizod z obwodnicy Augustowa;)

PostNapisane: 13 lip 2016, o 21:42 
Pranurek

Słyszałem odwrotne historie .Ekipy co robią tereny georadarami trafiają cuda, tylko nie przyznaja sie bo raz wartosc kontraktu duza a dwa jakby zglosili to archeolodzy wstrzymali by jakas inwestycje pod ktorą oni robią pomiary wiec nikomu to nie jest na reke i czasem tony historiii zostaja w ziemi a opowiesci o tym zwykle zostają w kregu znajomych.

Strefa czasowa: UTC + 3 [ DST ]