POSZUKIWANIA MAGNESEM NEODYMOWYM

STRONA PODWODNYCH POSZUKIWACZY

Strefa czasowa: UTC + 3 [ DST ]

Regulamin działu

1. Forum służy wymianie doświadczeń i opinii.

2. Osobiste przepychanki pomiędzy użytkownikami prosimy załatwiać poza forum, np. przy użyciu PW.

3. Prosimy nie wypowiadać się obraźliwie lub niecenzuralnie.

4. Zabroniony jest handel przedmiotami nielegalnymi (brooń, narkotyki itp.).

5. Udzielanie wszelkich niebezpiecznych porad np. "jak rozbroić niewypał", jest również zabronione.

6. Wstawiając zdjęcie na forum, wyrażasz zgodę na wstawienie go przez moderatora w dziale "Galerie".

7. Nie bój się pisać! Udzielaj się jak najwięcej, ale pamiętaj o zawartości merytorycznej Twoich postów.

8. Łączy nas wspólne hobby, jesteśmy jedną wielką paczką i dlatego traktujmy się po koleżeńsku.

9. Konta użytkowników nielogujących się od ponad 365 dni mogą zostać usunięte.

10. Rejestrując i logując się na forum akceptujesz powyższe warunki.

Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 gru 2014, o 00:01 
Składnik Chaosu

Witam. Nie za bardzo wiedziałem gdzie umieścić owy wątek, więc ten dział wydał mi się najodpowiedniejszy. Od dawna przeszywa mnie chęć rozpoczęcia przygody z poszukiwaniem neodymem. Póki co jestem kompletnie zielony, co za tym idzie mam drobne pytanka dotyczące znalezionych fantów. Interesują mnie głównie militaria, czyli jakieś hełmy, bagnety, klamry, odznaki itd...
Pytania:
1) Czy takowe rzeczy z wyżej opisanych można spokojnie sobie wziąć? Czy takowe fanty też są wliczane w ustawy?
2) Czy poszukiwania w jakiś niewielkich akwenach wodnych w lesie-nie wiem jak je nazwać, są zabronione? Jak na to mogą patrzyć służby leśne i inne?
3) Jeżeli jakiś organ państwowy, spyta co robię, a odpowiem że szukam złomu ( a będzie to miało miejsce w jakimś zbiorniku wodnym w lesie) to czy będzie to wiarygodne? Czy lepiej powiedzieć wprost, że szukam hełmów czy coś?
Dopiero chcę rozpocząć swoją przygodę z bycia odkrywcą, stąd te pytania. Nie chciałbym na początku swojej przygody mieć jakieś nieprzyjemności z prawem

pozdrawiam

PostNapisane: 20 gru 2014, o 00:11 
Zaawansowany Miotacz Magnesem

Możesz zabrać w zasadzie wszystko, unikaj urwiłap z nimi zachowaj szczególną ostrożność. Z tego co wiem poszukiwanie magnesem nie jest traktowane jak poszukiwanie z wykrywaczem. Generalnie jak ktoś będzie Cię o coś pytał to zawsze zbierasz złom :)
Wszystko zależy od tego kogo spotkasz, jak jakiś nawiedzony obrońca przyrody to może się doczepić, że niszczysz coś tam na dnie akwenu.
Mnie jak ktoś spotykał to na ogół zostawałem wariatem, albo osobą pożyteczną, wszystko zależy od punktu widzenia :)

Tytuł: służby
PostNapisane: 20 gru 2014, o 03:10 
Stopień III - Studnie, Jeziora i Rzeki

Wszystko zależy od Twojej postawy, mają potrzeby udowodnić Tobie a przede wszystkim sobie że coś od nich zależy.Ponieważ potrzebują potwierdzenia że kontrolują sytuację i że mają wpływ na drugiego człowieka, trzeba się dostosować .Okazać zainteresowanie ich pojawieniem się i pierdolnąć skruchę,niech scenariusz ułoży się po ich myśli.Meteoryka to nie jest ich dziedzina dlatego trzeba poinformować że jesteś miłośnikiem chondrytów węglistych( są wyjątki jeden wędkarz z którym wdałem się w dyskusję na temat meteorytów -jego wiedza wypierdoliła mnie w kosmos i słabo wypadłem ;()
Zawsze grzecznie - kiedyś sie mówiło cwany gapa ;)
Powodzenia wolności i sukcesów

Pivko Czasem spotkasz gapia przybłęde który nie umie się przywitać,który też nie umie sobie zorganizować czasu,stanie w pobliżu popatrzy nagra filmik,albo seniora z postawą roszczeniową który zapyta:''czego ono tutaj szuka,,? Macha

PostNapisane: 20 gru 2014, o 19:01 
Prymitywny Zbieracz Błotny

Jak nie będziesz zbierał niewypałów czy niewybuchów nie masz czego się obawiać. W razie pytań mówisz prawdę, tzn. zbierasz złom. Jeśli chodzi o połowy w jakiś leśnych jeziorkach też nie masz w zasadzie czego się obawiać. Uważaj jedynie na użytki ekologiczne...w ich przypadku jakiś nadgorliwy leśniczy mógłby się doczepić, no ale jakbyś przy okazji wyciągnął z niego trochę złomu to zawsze mógłbyś powiedzieć że w czynie społecznym go oczyszczasz:)

PostNapisane: 21 gru 2014, o 17:47 
Składnik Chaosu

Dziękuję Szanownym Kolegom za udzielone odpowiedzi. Wszystko już jasne :)

PostNapisane: 21 gru 2014, o 18:06 
Jak Kamień w Wodę

Zabrać wszystko można,tylko że nie wolno. Tak naprawdę jakby być naprawdę szczerym i zgodnym z papierami, to nawet i to łowienia podpada pod paragraf bo na takie "badania powierzchniowe" też trzeba mieć kwity. Więc tak to wygląda jakby znalazł się ktoś naprawdę dociekliwy i upierdliwy to i tak może to zaorać.

PostNapisane: 10 sty 2015, o 00:03 
Nurek Wrakowy

Na wszystko jest wytłumaczenie,jak chodzę z piszczałką to szukam obrączek do gołebi ,bo mój teściu ma,a jak magiem wale to szukam złomu albo dno czyszcze:-)))

PostNapisane: 26 sty 2015, o 22:52 
Administrator

patermistrz napisał(a):
Na wszystko jest wytłumaczenie,jak chodzę z piszczałką to szukam obrączek do gołebi ,bo mój teściu ma,a jak magiem wale to szukam złomu albo dno czyszcze:-)))

Ale "prawdziwa" prawda jest taka, jak Karol napisał: "Więc tak to wygląda jakby znalazł się ktoś naprawdę dociekliwy i upierdliwy to i tak może to zaorać."

Strefa czasowa: UTC + 3 [ DST ]